Depri? Maak eens soep

Vandaag gingen er een aantal dingen helemaal mis. Ik was een bestand kwijt en een ander bestand kon ik niet meer op een normale manier afsluiten, alleen een totale stroomonderbreking hielp nog. Het gevolg: een aantal pagina’s van een boekje dat ik aan het samenstellen ben, heb ik nu voor de derde keer in elkaar gezet, tekst en beeld.

Toen ben ik soep gaan maken. Zelf bouillon getrokken van schenkel en een mergpijpje, soepgroente erbij, veel knolselderij in blokjes en verse kruiden. Het hele huis begon er naar te ruiken. Mijn slecht humeur was direct verdwenen, de combinatie van geur, smaak en warmte monteren je weer helemaal op.

Ik stel voor dat iedere psychotherapeut een keukentje laat maken in zijn werkvertrek en daar samen met zijn cliënt eens lekker gaat kokkerellen. Tijdens de bezigheden ontstaan de meest indringende gespreken en dan samen eten. Een mooie Engels naam (soup therapy) en een nieuw hype is geboren.

Over Wllm Kalb

schrijver, lezer, docent - focus: taal, geschiedenis, fotografie, Duits(land), muziek en films uit de jaren '20 - '50
Dit bericht werd geplaatst in Feiten en meningen en getagged met , , . Maak dit favoriet permalink.

6 reacties op Depri? Maak eens soep

  1. fulpsvalstar zegt:

    Niet doen, de betreffende peut zwelt op als een ballon.

    Like

  2. s Limerick zegt:

    hmmmmmmmmmmmmmmmmm, Brilmansje lust er wel papjens van

    Like

  3. assyke zegt:

    er bestaat zoiets als de Taarten van Abel
    heerlijk programma waar Abel met elke keer een ander kind
    een speciale taart gaat bakken

    het mes snijdt aan twee kanten bij soep
    niet alleen de bereiding kan helend zijn
    ook het oplepelen achteraf:)

    Like

  4. Aad Verbaast zegt:

    Maar kun je niet knap depri worden op het moment dat je ongelooflijke zin in soep hebt, maar geen passende ingrediënten in huis hebt? Daar zit je dan met de gebakken peren.

    Like

  5. bert hazeleger zegt:

    Mee eens, voor mij is het een van de meest “huiselijke” terug naar de moeder gevoelens van het ouderlijk huis of bij de grootouders. Geuren zijn krachtig, capabel om herrinneringen subiet terug te pakken, te roepen, een oerinstinct zoals het vuur.. soep kan eenvoudig zijn maar wel verwarmend en bindend..

    Like

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s